TBLH10-350-11BK
TBLH10-350-11BK
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBLH10-350-11BK
DigiKey Part Number
102-TBLH10-350-11BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH10-350-11BK
Detailed Description
11 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole
EDA/CAD Models
TBLH10-350-11BK Models
Category
Voltage
300 V
Positions Per Level
11
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation
Horizontal with Board
Current
10 A