32K449-500L5
32K449-500L5
32K449-500L5
DigiKey Part Number
1868-1207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
32K449-500L5
Description
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount Solder
Category
Number of Ports
1
Mfr
Features
Extended Insulation
Packaging
Bulk
Housing Color
Gold
Part Status
Active
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
480 V
Mounting Feature
Flange
Mating Cycles
100
Fastening Type
Threaded
Base Product Number
Frequency - Max
12.4 GHz