SFR01MZPJ913
DigiKey Part Number
846-SFR01MZPJ913TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SFR01MZPJ913CT-ND - Cut Tape (CT)
846-SFR01MZPJ913DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR01MZPJ913
Description
RES 91K OHM 5% 1/10W 0402
Detailed Description
91 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)