RF4C100BCTCR
DigiKey Part Number
RF4C100BCTCRTR-ND - Tape & Reel (TR)
RF4C100BCTCRCT-ND - Cut Tape (CT)
RF4C100BCTCRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF4C100BCTCR
Description
MOSFET P-CH 20V 10A HUML2020L8
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 20 V 10A (Ta) 2W (Ta) Surface Mount HUML2020L8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RF4C100BCTCR Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.2V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23.5 nC @ 4.5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±8V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1660 pF @ 10 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
2W (Ta)
Technology
Operating Temperature
150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C