LTR18EZPJ220
DigiKey Part Number
RHM22ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM22ZCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM22ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR18EZPJ220
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1.5W 1206 WIDE
Detailed Description
22 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
LTR18EZPJ220 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)