LTR100LJZPFSR030 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTR100LJZPFSR030 |
Description | RES SMD 0.03 OHM 1% 4W 2512 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 mOhms ±1% 4W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |