LTR100JZPF30R0
DigiKey Part Number
LTR100JZPF30R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
LTR100JZPF30R0CT-ND - Cut Tape (CT)
LTR100JZPF30R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR100JZPF30R0
Description
RES SMD 30 OHM 1% 3W 2512 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LTR100JZPF30R0 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)