BR25080N-10SU-1.8 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 490
In Stock: 180
In Stock: 608
onsemi
Fremont Micro Devices Ltd
STMicroelectronics
STMicroelectronics
EEPROM Memory IC 8Kbit SPI 3 MHz 8-SOIC
BR25080N-10SU-1.8
DigiKey Part Number
BR25080N-10SU-1.8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25080N-10SU-1.8
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
3 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)