BD28C57HFJ-LBE2
DigiKey Part Number
846-BD28C57HFJ-LBE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-BD28C57HFJ-LBE2CT-ND - Cut Tape (CT)
846-BD28C57HFJ-LBE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD28C57HFJ-LBE2
Detailed Description
Converter Offline Flyback Topology 23kHz, 26.5kHz 8-SOP-J
Category
Duty Cycle
48%
Frequency - Switching
23kHz, 26.5kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
6.9V ~ 28V