PESD3V3L5UV/DG,115
DigiKey Part Number
2156-PESD3V3L5UV/DG,115-1727-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3L5UV/DG,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC SOT666
Customer Reference
Detailed Description
12V Clamp 2.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666
Category
Power - Peak Pulse
25W
Packaging
Bulk
Applications
Telecom
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
22pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Unidirectional Channels
5
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A