SM-RVT70HSBFWN00
SM-RVT70HSBFWN00
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT70HSBFWN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT70HSBFWN00
Description
EVE4 7.0", HB, IPS, BT81Q, METAL
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Viewing Area
156.90mm W x 89.63mm H
Dot Pixels
1024 x 600
Controller Type
BT817Q
Touchscreen
Non-Touch
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Dot Pitch
0.15mm W x 0.14mm H