SM-RVT70HSBFWCA0
SM-RVT70HSBFWCA0
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT70HSBFWCA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT70HSBFWCA0
Description
EVE4 7.0", HB, IPS, BT817Q, CTP,
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Viewing Area
155.01mm W x 86.72mm H
Dot Pixels
1024 x 600
Controller Type
BT817Q, ILI2132A
Touchscreen
Capacitive
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Dot Pitch
0.15mm W x 0.14mm H