SM-RVT50HQBFWN00
SM-RVT50HQBFWN00 V2.0A
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT50HQBFWN00V2.0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT50HQBFWN00 V2.0A
Description
EVE4 5.0", HB, IPS, BT81Q, METAL
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)
Category
Viewing Area
110.00mm W x 66.80mm H
Dot Pixels
800 x 480 (WVGA)
Controller Type
BT817Q
Touchscreen
Non-Touch
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)
Dot Pitch
0.14mm W x 0.14mm H