SM-RVT43HLBNWCA0
SM-RVT43HLBNWCA0
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT43HLBNWCA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT43HLBNWCA0
Description
EVE4 4.3", HB, IPS, BT817Q, CTP,
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Viewing Area
95.64mm W x 54.46mm H
Dot Pixels
480 x 272
Controller Type
BT817Q, ILI2132A
Touchscreen
Capacitive
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H