SM-RVT121HVBNWN00 V1.0A
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT121HVBNWN00V1.0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT121HVBNWN00 V1.0A
Description
EVE4 12.1", HB, IPS, NO METAL FR
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 12.1" (307.34mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Viewing Area
264.12mm W x 166.20mm H
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Controller Type
BT817Q
Touchscreen
Non-Touch
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H