RJK2017DPP-M0#T2
DigiKey Part Number
559-RJK2017DPP-M0#T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RJK2017DPP-M0#T2
Description
ABU / MOSFET
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 200 V 45A (Ta) 30W (Tc) Through Hole TO-220FL
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
66 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Vgs (Max)
±30V
Part Status
Last Time Buy
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4800 pF @ 25 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
30W (Tc)
Technology
Operating Temperature
150°C
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Mounting Type
Through Hole
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
TO-220FL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
47mOhm @ 22.5A, 10V