ISL33001IUZ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 197
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 1 362
Datasheet
Direct
Analog Devices Inc.
In Stock: 93
Direct
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
In Stock: 407
In Stock: 496
In Stock: 528
In Stock: 169
In Stock: 898
Buffer, Accelerator 2 Channel 8-MSOP
8-MSOP
ISL33001IUZ
DigiKey Part Number
ISL33001IUZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL33001IUZ
Description
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ISL33001IUZ Models
Category
Capacitance - Input
10 pF
Manufacturer
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Current - Supply
4mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Buffer, Accelerator
Mounting Type
Surface Mount
Applications
I2C - Hotswap
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)