DF3064BF25V
DigiKey Part Number
DF3064BF25V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF3064BF25V
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Customer Reference
Detailed Description
H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-QFP (14x14)
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
RAM Size
8K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.5V
Part Status
Obsolete
Data Converters
A/D 8x10b; D/A 2x8b
DigiKey Programmable
Not Verified
Oscillator Type
Internal
Core Processor
H8/300H
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C (TA)
Core Size
16-Bit
Mounting Type
Surface Mount
Speed
25MHz