DF3024FBL25V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 379
Datasheet
H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x14)
DF3024FBL25V
DigiKey Part Number
DF3024FBL25V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF3024FBL25V
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
RAM Size
4K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Part Status
Obsolete
Data Converters
A/D 8x10b; D/A 2x8b
DigiKey Programmable
Not Verified
Oscillator Type
Internal
Core Processor
H8/300H
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C (TA)
Core Size
16-Bit
Mounting Type
Surface Mount
Speed
25MHz