71V67603S150PFG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
Similar
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
71V67603S150PFG
DigiKey Part Number
71V67603S150PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67603S150PFG
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Access Time
3.8 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)