71V3578S150PFGI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 72
Datasheet
In Stock: 0
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
71V3578S150PFGI
DigiKey Part Number
71V3578S150PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3578S150PFGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)