R-78E12-1.0/X9
DigiKey Part Number
945-R-78E12-1.0/X9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R-78E12-1.0/X9
Description
DC DC CONVERTER 12V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 12V 1A 15V - 27V Input
Category
Voltage - Output 1
Mfr
Current - Output (Max)
1A
Series
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Type
Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension
0.46" L x 0.33" W x 0.41" H (11.6mm x 8.5mm x 10.4mm)
Voltage - Input (Min)
15V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
27V