TT-SMDC-4.000-18-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
4 MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SOJ, 9.40mm pitch
TT-SMDC-4.000-18-TR
DigiKey Part Number
2151-TT-SMDC-4.000-18-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-TT-SMDC-4.000-18-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-TT-SMDC-4.000-18-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TT-SMDC-4.000-18-TR
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4 MHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm