RTX-2520CD31-S-26.000-TR
DigiKey Part Number
2151-RTX-2520CD31-S-26.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTX-2520CD31-S-26.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTX-2520CD31-S-26.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTX-2520CD31-S-26.000-TR
Description
XTAL OSC TCXO 26MHZ 1.8V CLP SNW
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±1.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)