RTX-2520CD31-S-26.000-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RTX-2520CD31-S-26.000-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 26MHZ 1.8V CLP SNW |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±1.5ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 2.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |