RTX-2016BD32-S-32.000-TR
DigiKey Part Number
2151-RTX-2016BD32-S-32.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTX-2016BD32-S-32.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTX-2016BD32-S-32.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTX-2016BD32-S-32.000-TR
Description
XTAL OSC TCXO 32MHZ 2.8V CLP SNW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±1ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)