RPE-9.800-9001-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-9.800-9001-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-9.800-9001-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 9.8 KHZ 9MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.8 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.354" Dia (9.00mm) 1.5 kOhms
Category
Type
Standard
Manufacturer
Raltron Electronics
Impedance
1.5 kOhms
Packaging
Tray
Capacitance @ Frequency
10500pF @ 100Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
9.8 kHz
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p