RPE-2.200-4106-NS1 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2151-RPE-2.200-4106-NS1-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RPE-2.200-4106-NS1 |
Description | BUZZER ELEMENT STD 2.2 KHZ 41MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.614" Dia (41.00mm) 400 Ohms |
Datasheet | Datasheet |
Category | Type Standard |
Manufacturer Raltron Electronics | Impedance 400 Ohms |
Packaging Tray | Capacitance @ Frequency 30000pF @ 100Hz |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 60°C |
Frequency 2.2 kHz | Size / Dimension 1.614" Dia (41.00mm) |
Voltage - Input (Max) 30V p-p | Termination Wire Leads |