RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-40.000-6-F-1010-EXT-TR
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
40 MHz ±10ppm Crystal 6pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)