RH100-24.000-16-1010-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 1 286
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
ECS Inc.
24 MHz ±10ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-24.000-16-1010-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-24.000-16-1010-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-24.000-16-1010-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)