RH100-16.000-10-1010-EXT-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
16 MHz ±10ppm Crystal 10pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-16.000-10-1010-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-16.000-10-1010-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-16.000-10-1010-EXT-TR
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)