R1612-32.000-6-F-1020-TR
DigiKey Part Number
2151-R1612-32.000-6-F-1020-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R1612-32.000-6-F-1020-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R1612-32.000-6-F-1020-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R1612-32.000-6-F-1020-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)