OX4120A-D3-5-10.000-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4120A-D3-5-10.000-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4120A-D3-5-10.000-3.3
Description
XTAL OSC OCXO 10MHZ 3.3V TH
Detailed Description
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Type
Size / Dimension
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)