QTM750-33.33330MBE-T
DigiKey Part Number
4981-QTM750-33.33330MBE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTM750-33.33330MBE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTM750-33.33330MBE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTM750-33.33330MBE-T
Description
7.0X5.0MM 50PPM @ -40C -45C 3.3V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)