QTM325-12.000MBD-T
DigiKey Part Number
4981-QTM325-12.000MBD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTM325-12.000MBD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTM325-12.000MBD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTM325-12.000MBD-T
Description
3.2X2.5 CMOS QUARTZ OSCILLATOR
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)