PGL6215.171HLT
DigiKey Part Number
553-PGL6215.171HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PGL6215.171HLT
Description
FIXED IND 170NH 77A 0.125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
170 nH Shielded Inductor 77 A 0.125mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.125mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
70A