PAL6373.101HLT
DigiKey Part Number
553-PAL6373.101HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PAL6373.101HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PAL6373.101HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAL6373.101HLT
Description
FIXED IND 100NH 75A 0.14 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Inductor 75 A 0.14mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.14mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
117A