PA4349.103ANLT
DigiKey Part Number
553-4048-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4048-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4048-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4349.103ANLT
Description
FIXED IND 10UH 30A 4.15 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 30 A 4.15mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4349.103ANLT Models
DC Resistance (DCR)
4.15mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Current - Saturation (Isat)
20A
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)