PA4346.472ANLT
DigiKey Part Number
553-4042-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4042-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4042-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4346.472ANLT
Description
FIXED IND 4.7UH 12.5A 10.2 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 12.5 A 10.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4346.472ANLT Models
DC Resistance (DCR)
10.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
16A