PA4346.103ANLT
DigiKey Part Number
553-4043-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4043-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4043-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4346.103ANLT
Description
FIXED IND 10UH 9A 22 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 9 A 22mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4346.103ANLT Models
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
10.5A