PA4346.102ANLT
DigiKey Part Number
553-4040-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4040-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4346.102ANLT
Description
FIXED IND 1UH 27A 1.9 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 27 A 1.9mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4346.102ANLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.9mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
34A