PA4343.822ANLT
DigiKey Part Number
553-4028-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4028-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4028-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.822ANLT
Description
FIXED IND 8.2UH 12.5A 13.8 MOHM
Detailed Description
8.2 µH Shielded Molded Inductor 12.5 A 13.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4343.822ANLT Models
DC Resistance (DCR)
13.8mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
17A