PA4343.683ANLT
DigiKey Part Number
553-PA4343.683ANLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA4343.683ANLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA4343.683ANLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.683ANLT
Description
FIXED IND 68UH 4.8A 100 MOHM SMD
Detailed Description
68 µH Shielded Molded Inductor 4.8 A 100mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4343.683ANLT Models
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
3MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current - Saturation (Isat)
5A
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)