PA4342.683ANLT
DigiKey Part Number
553-4022-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4022-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4022-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.683ANLT
Description
FIXED IND 68UH 2.4A 210 MOHM SMD
Detailed Description
68 µH Shielded Molded Inductor 2.4 A 210mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.683ANLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)