PA4342.152ANLT
DigiKey Part Number
553-4015-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4015-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4015-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.152ANLT
Description
FIXED IND 1.5UH 16A 4.2 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 16 A 4.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.152ANLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
22A
DC Resistance (DCR)
4.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)