PA4341.821ANLT
DigiKey Part Number
553-4003-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4003-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4003-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.821ANLT
Description
FIXED IND 820NH 14A 6 MOHM SMD
Detailed Description
820 nH Shielded Molded Inductor 14 A 6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.821ANLT Models
DC Resistance (DCR)
6mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
16A