PA4341.223ANLT
DigiKey Part Number
553-4011-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4011-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4011-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.223ANLT
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 190 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 190mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.223ANLT Models
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3A