PA4340.471ANLT
DigiKey Part Number
553-3996-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3996-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3996-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4340.471ANLT
Description
FIXED IND 470NH 13.5A 6 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 13.5 A 6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4340.471ANLT Models
DC Resistance (DCR)
6mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
10A