PA4340.332ANLT
DigiKey Part Number
553-3999-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3999-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3999-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4340.332ANLT
Description
FIXED IND 3.3UH 6.3A 33 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6.3 A 33mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4340.332ANLT Models
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6A