PA4340.153ANLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4340.153ANLT |
Description | FIXED IND 15UH 2.9A 170 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Molded Inductor 2.9 A 170mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4340.153ANLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 170mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.2A |